آخرین خبرها

به همت هیات ورزش کارگری شهرستان پردیس مراسم اختتامیه طرح خدمت آپاک در پردیس برگزار شد

IMG_20190523_020122

 به گزارش روابط عمومی هیئت ورزش کارگری استان تهران از پردیس، عصر امروز اختتامیه طرح خدمت آپاک(آموزش، پیشگیری، ایمنی، کمک رسانی) با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسین توسلی امام جمعه شهرستان پردیس، رئیس اداره ورزش و جوانان و محمدرضا قادی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان پردیس، محمد قانبیلی عضو شورای عالی استانها، حسن لاله نایب رئیس شورای اسلامی شهر پردیس و رئیس هیئت ورزش کارگری شهرستان پردیس، در سالن اجتماعات شهرداری پردیس با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و سرود ملی کشورمان آغاز شد.

بنابر این گزارش حسن لاله رئیس هیئت ورزش کارگری شهرستان پردیس ضمن خیرمقدم به حضار، آموزش را جزء امور الزامی در حوادث کشور دانست و اظهار داشت؛
در وضعیت های بحرانی مولفه های خاصی وجود دارد که نیاز به تبحر و آموزش دارد. نایب رئیس شورای اسلامی شهر پردیس ادامه داد؛ قطعاً این
مولفه ها به سلامت روحی و جسمی کمک کرده و جامعه نیاز به آموزش دارد و سعی داریم در حد بضاعت با همکاری دستگاه‌های ذیربط از این سلسله برنامه ها در شهر پردیس برگزار کنیم.
وی افزود حضور همشهریان و حمایت آنها از برگزاری چنین برنامه هایی قطعاً برای بهره وری بهتر نیروهای انسانی هر شهر، کشور و در نقاط مختلف جهان نیاز اصلی آموزش های لازم برای ما مدرسان خواهد بود تا در مواقع بحرانی گره گشا باشد. حسن لاله افزود؛ سلامت جامعه و نیروهای انسانی سالم، نرخ بهره وری را بالاتر خواهد برد و جامعه کارآمد ترخواهد بود.

رئیس هیات کارگری شهرستان پردیس اضافه کرد؛ این اولین دوره از شش دوره طرح آپاک بود که با موفقیت به پایان رسید، پنج دوره دیگر آن نیر در شهرستان برگزار خواهد شد.

حسن لاله بیان داشت نیاز است در کنار فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کمی به بحث سلامت و جسم بپردازیم تا در کنار آن معنویتی که حاصل از فرهنگ و شرع مقدس اسلام است به مسائل جسمی و مسائل اجتماعی بپردازیم و این خودشناسی باعث خداشناسی ما نیز خواهد شد. زمانی که زندگیمان از کیفیت خوبی برخوردار باشد قطعاً حاصلش رسیدن به مرحله بعد و راه مستقیم به سوی خود شناسی و در ادامه خداشناسی باشد.
در ادامه مراسم علیرضا قادی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان پردیس، اظهار داشت:

پس از طی دوره های آموزشی لباس سرخ جمعیت هلال احمر بر تن تمام شرکت‌کنندگانی که از پس آزمون بر بیایند خواهد رفت و امیدوارم
هیچ زمانی از این علم خود استفاده نکنند و شاهد حوادث و اتفاقات تلخ در کشور نباشیم.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان پردیس گفت از این آموزش ها می توانیم در اتفاقات کوچک و بزرگ منازل و کمک رسانی به همسایه ها و اتفاقاتی نظیر این استفاده کرد،
حتی می توان با این آموزش ها جان افرادی را نجات داد. بارها این دوره ها برگزار می شود اما اگه یک بار یک جا این آموزش‌ها به کار آید و جان یکی از هموطنانمان نجات داده شود اتفاق بزرگی در زندگی‌مان رخ خواهد داد.
وی افزود؛ امیدواریم در آینده از تمامی این داوطلبان در ساختمان اداری هلال احمر استفاده کنیم.
نیاز شهرستان استقلال جمعیت هلال احمر در این منطقه است، زیرا عبور جاده های ترانزیتی خطرات بسیاری را برای هموطنانمان در پی خواهد داشت و اگر این روند آموزشی به همین صورت پیش برود تا همشهریانمان به این شعار که هر خانواده یک امدادگر داشته باشد برسیم
طرح خدمت آپاک در شش دوره در سطح شهرستان برگزار خواهد شد که یک دوره آن برگزار و پنج دوره باقی مانده، با کمک ارکان هیئت ورزش های کارگری شهرستان پردیس و شورای اسلامی شهر پردیس این دوره‌ها برگزار خواهد شد.

بحث آموزش باید در پردیس جدی گرفته شود.

در زمان حادثه هیچ شهرستانی زودتر از خود آن شهرستان و شهروندان آن به داد هم وطنان خود نمی‌رسند در مناطق سیل زده و یا زلزله زده تا اولین ورود تیم های اعزامی ۱۰ ساعت طول می‌کشد که با این آموزش‌ها می‌توان گامی در کاهش آسیب های بلایای طبیعی برداریم.

در ادامه مراسم حجت الاسلام والمسلمین حسین توسلی امام جمعه شهرستان پردیس ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این مراسم خطاب به جوانان اظهار داشت: این موقعیت برای شما تکرار نخواهد شد و باید از این فرصت‌ها بهترین استفاده را برد
در شرایط زندگی ما ابتدایی ترین امکانات برای ما وجود نداشت
وبرای پدران و پدر بزرگان ما از این وضعیت بدتر بود اما در نبود امکانات
با تلاش به موفقیت دست یافتند. اما امروز با امکانات و شرایط بالا برای پیشرفت و توسعه شعور و آگاهی ما فراهم است اما متاسفانه برخی از جوانان ما حوصله و برای دل دادن به کار ندارند روزی به نقطه‌ای از عمر خواهیم رسید.
آرزو خواهیم کرد تا به سن گذشته باز گردیم تا آموزش‌هایی را می دیدیم اما فرصت و عمر گذشته است باید از امروز فرصت ها را غنیمت بشماریم یکی از این فرصت های مهم این آموزش های هلال احمر است

در این جلسات باید تمامی هیات‌های ورزشی و مسئولان حضور پیدا کرده و از این آموزش ها بهره مند شوند و این الزامی است.
آموزش های ما بیشتر جنبه تشریفاتی دارد اما مانند این دوره آپاک باید به دل کار رفت. وی افزود متاسفانه مانورهای زلزله در مدارس برگزار می شود
اما بسیار سطحی است و نمادین اما واقعا این اتفاق ها خدایی ناکرده رخ دهد همانطور که در آن مدارس آموزش دیدن با اولین لرزه خود دست و پای خود را گم کرده و تمام آموزش ها از یاد نخواهد رفت.
در مواقع حوادث باید آرامش خود را حفظ کرده و با آموزش هایی که دیده ایم رجوع کنیم و با بهره‌گیری از این آموزش و مسلماً خطری ما و هم تهدید نمی‌کند.
وی ضمن اعلام خاطره از اتفاقی که افتاده بود گفت متاسفانه به دست کودک بر اثر بازیگوشی بریده شد و بنده وی را به درمانگاه ولیعصر بومهن بردم که متاسفانه پس از
۱۵ دقیقه ما را جواب کرده و بیمارستان شفاء مراجعه کردیم و این بیمارستان نیز تا زمانی که هزینه و فاکتو را پرداخت نکردیم و پولی دریافت نکردن بیمار را بررسی و یا حتی رسیدگی نکردند که این موارد جزو نقاط ضعف ما در شهرستان پردیس است.
زمانی که شرایط همدیگر را درک نکنیم همین می شود. در علم پزشکی قسم یاد کردند که تحت هیچ شرایطی سلیقه شخصی و خصومت پدر را در درمان تخیله نکنیم و بالاترین توان مان را برای درمان بیمار به خرج دهیم.
اگر جوانان ما این تعهد را داشته باشند هم در این دنیا و هم در آخرت رستگار خواهند شد. اگر خدای ناکرده این موارد را رعایت نکنند نه در این دنیا نه در آخرت موفق نخواهند بود.
فاطمه حیدری ایده پرداز و مجری طرح خدمت آپاک در ادامه افزود؛
هدف از طراحی و اجرای این طرح، غنی سازی اوقات فراغت شهروندان با رویکرد آموزشی عملیاتی می باشد.
وی افزود؛ زمان شروع تا پایان این طرح یک بازه زمانی یک ساله را شامل می شود که طی آن با برگزاری ۶ دوره آموزشی ۵ روزه، بین ۶۰۰ الی ۹۰۰ نفر از شهروندان به قوانین، مقررات و اصول ایمنی و کمک های اولیه تجهیز خواهند شد و فاز دوم طرح نیز در سال ۱۳۹۹ به مرحله اجرا میرسد.

حیدری ادامه داد؛
با عنایت به مصاحبات صورت گرفته با رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان پردیس، فراگیران توانمندی که در این دوره شرکت کرده و آزمون را با موفقیت به پایان رساندند، در جمعیت هلال احمر به کار گرفته خواهند شد. بنابراین طرح آپاک در کنار اهداف خود به اشتغالزایی جوانان نیز می پردازد. وی افزود؛ دوره دوم طرح آپاک اواخر تیر ماه سال جاری برگزار خواهد شد و روند پذیرش و ثبت نام نیز از اول تیرماه آغاز خواهد شد.

حیدری عضو شورا مشورتی جوانان شهرستان پردیس ادامه داد؛
با توجه به بررسی های اخیر و وجود ۱۲ نقطه حادثه خیز رودخانه جاجرود، موقعیت استراتژیک شهر پردیس بر روی نقطه تلاقی دو گسل فعال مشاء و شمال شرق و نزدیکی آتشفشان دماوند و دودستگی کارشناسان مربوطه بر روی فعال یا خاموش بودن این آتشفشان، لزوم آموزش در حوزه امداد، نجات و کمک های اولیه بر ما روشن است. وی در پایان از مهندس کوروش گلریز شهردار پردیس، حسن لاله نایب رئیس شورا شهر پردیس، قادی رئیس جمعیت هلال احمر، مدرسان محترم دوره، مدیریت مجموعه ورزشی شهرداری پردیس، مدیریت فرهنگسرا شهرداری پردیس و دیگر مسئولانی که ضمن بازدید همه روزه از روند برگزاری طرح آپاک از این طرح حمایت کرده تا به مرحله اجرا برسد تشکر و قدردانی کرد.

در پایان از عوامل اجرایی طرح، خانم ها فاطمه حیدری، سحر مرادی، میلاد بیانی نیک و حسن لاله با اهداء هدایایی توسط رئیس جمعیت هلال احمر قدردانی شد و کلیه شرکت کنندگان جهت صرف افطار و تجدید میثاق با شهداء به مزار شهداء عزیمت کردند.

 

img

 

img

 

img